Výstup na Triglav (2864 m n.m.) - 4 Dni

Výstup na najvyšší vrch Slovinska. Nie je to však len obyčajný výstup a zostup. Znamená to aj 3 dni v úchvatnom prostredí Julských Álp.

Náročnosť:
Technicky stredne náročný, no kondične veľmi náročný vysokohorský výstup na dominantu Slovinska. Potrebná je skúsenosť s pohybom vo vysokohorskom teréne.

Povinné vybavenie:
ferratový set, prilba

Doporučené vybavenie:
Napriek tomu, že tento výstup je plánovaný v relatívne stabilnom období, je dobré byť pripravený aj na náhle zmeny počasia, ktoré nie sú v tejto oblasti neobvyklé. Je preto vhodné mať v rezerve okrem letných vecí aj teplejšie oblečenie (samozrejmosťou sú tenké rukavice a čiapka). Vo vybavení by nemala chýbať ľahká bunda do dažďa, pokiaľ možno nepremokavé nohavice. Ďalej odporúčam skladacie turistické palice, môžu sa hodiť (nie sú podmienkou), čelovú lampu, osobnú turistickú lekárničku, mobilný telefón.

Itinerár

Day 1
Príchod a aklimatizačná túra

Stretnutie účastníkov na dohovorenom mieste v ranných hodinách, spoločne príchod na miesto ubytovania, “aklimatizačná” túra v okolí.

Day 2
Výstup na Triglavski dom (2515 m n.m.)

Ráno začneme stúpať od Aljaževho domu 1015 m n.m. cestou Čez Prag (B) na chatu Triglavski dom 2515 m n.m. Cesta je čiastočne zaistená ako Via ferrata. Na Triglavskom dome sa ubytujeme. ( cca 6 hod., prevýšenie cca 1500 m)

Day 3
Výstup na Triglav (2864 m n.m.)

Ráno po raňajkách vyrazíme na vrchol Triglavu. Najprv do sedla a potom po hrebeni. Hrebeň je čiastočne zaistený ako Via ferrata (A/B). Z vrcholu zostúpime tou istou cestou späť na Triglavski dom. Oddýchneme si a ďalej budeme zostupovať tou istou trasou Čez Prag (B), ktorou sme vystupovali aj hore, na Aljaževov dom (cca 6 – 7 hod., výstup cca 350 m, zostup cca 1850 m), kde sa ubytujeme.

Day 4
Cesta domov

Ráno po raňajkách sa zbalíme a oddýchnutí vyrazíme na cestu domov

Čo je v cene?

Cena zahŕňa

  • 3x ubytovanie (z toho 1x s raňajkami), služby medzinárodných horských sprievodcov UIMLA, prípadné parkovné počas túr, mapa oblasti.

Cena nezahŕňa

  • dopravu klientov na miesto stretnutia, stravu (mimo raňajok na horskej chate Triglavski dom), horské poistenie pre prípad zásahu Horskej záchrannej služby

Mapa

Od €340,00
za osoba

Fakty o výlete

  • Individuálna (stretnutie účastníkov na dohovorenom mieste)
  • 3x v horskej chate
  • Technicky stredne náročný, no kondične veľmi náročný vysokohorský výstup na dominantu Slovinska. Potrebná je skúsenosť s pohybom vo vysokohorskom teréne.
  • Vzhľadom ku skutočnosti, že sa budeme pohybovať vo vysokohorskom prostredí v zahraničí, každý účastník si vo vlastnom záujme zabezpečí horské poistenie Alpenverein, prípadne iné adekvátne poistenie pre prípad zásahu Horskej záchrannej služby.
  • Možnosť zapožičania ferratového setu (prilba, sedačka a tlmič pádov) za 10€/deň
  • Organizátor si vyhradzuje právo kedykoľvek zmeniť, prispôsobiť, alebo aj zrušiť túru, v závislosti od aktuálneho počasia, fyzickej a technickej kondície klienta, ak by mala byť akokoľvek ohrozená bezpečnosť klienta. Pretože bezpečnosť je a vždy bude na prvom mieste.
  • 15

Adresa

Tatras Active Holidays

Tatras Active Holidays s.r.o.
1. mája 516/11
Štrba 059 38
Slovensko

IČO: 52607682
DIČ: 2121092391