Via ferraty na Slovensku

Na Slovensku sú via ferraty ešte stále novinkou, aj preto máme stále na výber len z malého množstva. Kontaktujte nás a poraďte sa s nami, ktorú z via ferrat oblastí navštíviť.

Kremnické vrchy – Skalka pri Kremnici

Dĺžka ferraty: 15-70 m
Trvanie túry (cca): 5h (presun 40 min + prechod ferratami 4-5 h)
Prevýšenie: rôzne
Obtiažnosť: A/B-F

Všetky via ferraty v Kremnických vrchoch sa nachádzajú na vrchu Skalka pri Kremnici, v oblasti Severné skaly. Severné skaly sú z andezitového zlepenca, situované sú priamo na hrebeni a poskytujú nádherné výhľady na banskobystrickú stranu. Z hrebeňa padajú 70m na východnú stranu a tvoria steny, komíny a vežičky, ktorými vedú via ferratové cesty. Okrem via ferrát rôznej obtiažnosti obsahuje oblasť aj 15 metrov dlhý Tibetský most, 37metrov dlhú zvislú lanovú sieť a 80 metrov dlhý visutý most.

Slovenský raj – Via ferrata HZS Kyseľ

Dĺžka ferraty: 1470 m
Trvanie túry (cca): 6-8h (presun 4h + prechod ferratou 2 h)
Prevýšenie: 180 m
Obtiažnosť: C

Via ferrata HZS Kyseľ sa nachádza v Národnom Parku Slovenský raj, v tiesňave Kyseľ. Tiesňava bola po požiari v roku 1976 z dôvodu bezpečnosti a ochrany prírody zatvorená až do roku 2016. V tom roku bol v nej otvorený náučný chodník Kyseľ, ktorý je možné prejsť len po via ferrate. Ešte do dnes je vidieť veľkú spúšť, ktorú v podobe popadaných stromov spôsobil požiar. Zvyčajným východiskom aj koncovým bodom pre ferratu je Čingov.

Liptovské Revúce – Dve veže

Dĺžka ferraty: 15-70 m
Trvanie túry (cca): 5h (presun 30 min + prechod ferratami 1,5 h)
Prevýšenie: 20 – 70 m
Obtiažnosť: B – D

Medzi najmladšie via ferraty na Slovensku patrí via ferrata Dve veže, jediná via ferrata na Liptove. Oblasť pozostáva z 2 dominantných skalných veží a 1 vedľajšej. V oblasti sa nachádzajú 3 trasy ferratového charakteru s rôznymi stupňami obťažností a turistický chodník smerujúci na vrch mimo ferratových trás.

Martinské hole – Ferrata HZS

Dĺžka ferraty: 913m
Trvanie túry (cca): 4-5h (presun 3h + prechod ferratou 1 h)
Prevýšenie: 800m
Obtiažnosť: B – C

Via ferrata HZS Martinské hole sa nachádza v  koryte Pivovarského potoka. Pre prístup k začiatku via ferraty postupujeme po červenom turistickom značenom chodníku, ktorý je aj súčasťou samotnej via ferraty až kým sa nenapojí na modrý značený chodník z Bystričky po Martinské hole. Pri prechode via ferratou môžeme využiť aj visutý most a v závere máme na výber z 2 obtiažnostných variant.

Ferrata HZS Kysel - Slovenský raj

Skupinové termíny – via ferraty

Ak sa chcete s nami vydať na via ferraty a ste sami, môžete sa pripojiť k niektorej zo skupín. Ak preferujete individuálny prístup, kontaktujte nás pre dohodnutie vlastného dátumu.

Čo je a nie je v cene

Cena zahŕňa

  • Služby medzinárodného horského sprievodcu
  • Foto aj video dokumentáciu
  • Zážitok a dobrú náladu

Cena nezahŕňa

  • Poistenie pre prípad zásahu HZS
  • Vstupenku na via ferratu (v prípade via ferraty Kyseľ)
  • Požičanie ferratového setu
29% Zľava
Od €70,00 €50,00
za osoba

Fakty o výlete

  • 3-6 osôb (Pri záujme o menšiu skupinu nás pre cenovú ponuku kontaktujte)
  • Organizátor si vyhradzuje právo kedykoľvek zmeniť, prispôsobiť, alebo aj zrušiť program, v závislosti od aktuálneho počasia, fyzickej a technickej kondície klienta, ak by mala byť akokoľvek ohrozená bezpečnosť klienta. Pretože bezpečnosť je a vždy bude na prvom mieste.
  • Možnosť zapožičania ferratového setu (prilba, sedačka a tlmič pádov) v cene

Adresa

Tatras Active Holidays

Tatras Active Holidays s.r.o.
1. mája 516/11
Štrba 059 38
Slovensko

IČO: 52607682
DIČ: 2121092391